ZDROWY KRĘGOSŁUP

ZDROWY KRĘGOSŁUP
13 października 2022

KRĘGOSŁUP (ang. spine) to fundament naszego ciała, który umożliwia nam poruszanie się, utrzymywanie równowagi oraz chroni nasz rdzeń kręgowy. Dlatego ważne jest, aby dbać o jego zdrowie i kondycję dzięki regularnym ćwiczeniom. Potrzebujesz zadbać o swoje zdrowie i uniknąć dolegliwości związanych z bólem kręgosłupa.

 

Jak dbać o kręgosłup?

Nasz tryb życia, ciągły pośpiech, godziny spędzone przed komputerem i brak ruchu sprawiają, że coraz częściej od najmłodszych lat coraz więcej osób skarży się na bóle pleców – bardzo dokuczliwe i intensywne.

Dlatego prowadzimy profesjonalne zajęcia fitness Zdrowy kręgosłup w Starym Sączu dla osób bez przeciwwskazań medycznych do aktywności fizycznej.

Nabór trwa u nas przez cały rok!

 

Jak wyglądają nasze zajęcia?

Trening skoncentrowany jest na profilaktyce bólów kręgosłupa, uczeniu prawidłowej postawy ciała oraz wzmacnianiu osłabionych mięśni posturalnych.

Poprawa wydolności mięśni brzucha, pleców i pośladków angażuje mięśnie głębokie odpowiadające za stabilizację kręgosłupa.

Regularne uczestnictwo w zajęciach poprawia ruchomość kręgosłupa, rozciąga najważniejsze grupy mięśniowe mocno przykurczone w wyniku siedzącego trybu życia i pracy.

Zajęcia skierowane dla szerokiego grona odbiorców, niezależnie od tego, czy mają oni zdrowe plecy czy cierpią na ich dysfunkcję.

Pamiętajmy, że zajęcia Zdrowy Kręgosłup to nie tylko gimnastyka na grzbiet, ale również na inne partie ciała, takie jak kolana, biodra, barki, które są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy.

Ćwiczenia poprawiają zdecydowanie elastyczność kręgosłupa i redukują napięcie mięśniowe.  

 
 
Prowadzący: 
 
 
Zapisy: