WRÓĆ DO FORMY

Wzmocnij się i wróć do formy dzięki aktywności fizycznej z ForceFit

Najważniejsze, żeby zacząć i to delikatnie!

Regularne ćwiczenia pomagają w swobodniejszym przepływie krwi, poprawiają nastój i sen, a także wzmacniają układ odpornościowy.


Spacery

Najlepiej zacząć program aktywności fizycznej od spacerowania.

Może się okazać, że jesteś w stanie przejść tylko krótki dystans, pochodzić zaledwie kilka minut. Nic nie szkodzi. Nie próbuj wdrapywać się na pagórki czy strome ulice. Spróbuj znaleźć płaską powierzchnię, żeby się nie wysilać nadmiernie.

Jeśli mieszkasz w górzystej okolicy, poszukaj miejscowej szkoły z boiskiem albo pójdź pospacerować po centrum handlowym.

Jeśli masz trudności z zachowaniem równowagi, podpieraj się laską albo spaceruj ze znajomym, który w razie potrzeby podtrzyma cię i pomoże.

Nawet kilka rundek wokół domu może okazać się zbawienne. Chodzi przede wszystkim o rozruszanie ciała. Każdy ruch jest lepszy od bezruchu.

Zacznij samodzielnie przez 15 minut dziennie!


Zdrowy Kręgosłup

To wspaniała forma powolnych i łagodnych ćwiczeń, które dopasowywane są do formy i poziomu poszczególnych osób. To gimnastyka regeneracyjna, która nadaje się dla każdego. Pomaga się zrelaksować i przywrócić energię, nawet jeśli jesteś osłabiony, kontuzjowany albo nie w formie.

Przynosi takie korzyści jak:

  • wzmocnienie siły
  • elastyczność
  • poprawa równowagi
  • pogłębienie oddechu
  • zwiększenie energii

Gimnastyka regeneracyjna Zdrowy Kręgosłup zmniejsza też stres i pomaga schudnąć. Ćwiczenie regularne dwa razy w tygodniu poprawia zdrowie fizyczne i psychiczne. Są to np. lekkie skręty tułowia, skłony w siadzie albo łagodne wygięcia do tyłu. Istotne jest prawidłowe ułożenie ciała. Zmiana pozycji nawet o centymetr może oznaczać różnicę między komfortem a bólem.

Nie od razu będziesz wiedzieć, co jest dla ciebie najlepsze, ale wytrwaj w ćwiczeniach. A przekonasz się, że im dłużej ćwiczysz, tym te ćwiczenia stają się łatwiejsze.

Zapisz się do naszej Szkoły Zdrowego Kręgosłupa!


Pływanie

Jeżeli z trudem chodzisz lub masz problemy z równowagą lepszym sposobem na rozruszanie ciała może okazać się pływanie. Znakomite wyniki lecznicze może przynieść zwłaszcza przebywanie w słonej wodzie.

Pływanie buduje masę mięśniową i poprawia wytrzymałość.

Możesz też zmodyfikować swój trening na basenie, żeby był na tyle łatwy czy trudny, na ile czujesz, że podołasz. Kraulem, stylem grzbietowym i bocznym można pływać, zwłaszcza na początku, bo jesteś wtedy w stanie trzymać głowę nad powierzchnią i bez konieczności wstrzymywania oddechu.

Jeśli masz podwyższoną wrażliwość na chemikalia i masz wybór – powinieneś unikać basenów w chlorowaną wodą i wybierać te z wodą słoną.

Zacznij pływać regularnie jeden raz w tygodniu!