EDUKACJA SPORTOWA

SPORT – ZDROWIE – PATRIOTYZM – BEZDOMNOŚĆ

Jednym z obszarów działalności Fundacji ForceFit jest edukacja młodzieży w szkołach w szeroko pojętym zakresie 🙂


ODWIEDZINY W ZESPOLE SZKÓŁ W STARYM SĄCZU, 24.04.2023

W kwietniu 2023 r. Paweł Zaremba, Fundator i Ambasador Fundacji ForceFit,

był Gościem Zespołu Szkół im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

W poniedziałek, 24 kwietnia 2023 r. odwiedziliśmy Zespół Szkół im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Swarzędzu, aby opowiedzieć czym jest zdrowy ruch i wolontariat. Uczniowie klas trzecich chętnie słuchali i uczestniczyli w szkoleniu. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej.

Zdrowy ruch

Młodzież borykająca się z problemami i wymogami współczesnego świata coraz częściej nie daje sobie rady z hejtem w mediach społecznościowych. Skutkuje to m.in. brakiem umiejętnego budowania głębokich relacji, szczerej komunikacji interpersonalnej i motywacji do życia. Młodzi ludzie cierpią na różnego rodzaju nerwice z powodu wysokiego poziomu agresji. Tematem przewodnim spotkania było „Zdrowe Życie” fizyczne i psychiczne jako klucz do spełnienia marzeń i planów zawodowych i rodzinnych.

„Zdrowe Życie” oparte na sportowej dyscyplinie i ponadczasowych wartościach takich jak odpowiedzialność, lojalność, wierność, rzetelność i męstwo jest gwarancją prawdziwego szczęścia i zadowolenia. „Bądźcie mistrzami własnego życia!” apelował Paweł Zaremba, trener i ambasador Fundacji ForceFit.

Wolontariat – jak zostać wolontariuszem i działać razem z nami

Fundacja ForceFit prowadzi akcję charytatywną „Quo Vadis oraz Lodówkę – Czynimy dobro w Starym Sączu. Starosądecka młodzież została poinformowana o tej akcji i możliwości uczestniczenia w spotkaniach z osobami zagrożonymi bezdomnością, a także uwrażliwiona na potrzebę dzielenie się żywnością z osobami potrzebującymi.


ODWIEDZINY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STADŁACH, 28.10.2022

W październiku 2022 r. Paweł Zaremba, Fundator i Ambasador Fundacji ForceFit,

był Gościem Szkoły Podstawowej w Stadłach.

W piątek, 28 października 2022 r. odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Stadłach, aby opowiedzieć czym jest zdrowy styl życia, patriotyzm i kryzys bezdomności.

Szkoła Podstawowa w Stadłach gościła w ostatnim czasie niezwykłego człowieka, Pana Pawła Zarembę. Jego życiorys mógłby posłużyć jako scenariusz zarówno do filmu akcji, jak i do dramatu, czy filmu obyczajowego. Rodowity Krakowianin, od roku mieszkający w Starym Sączu.

Patriotyzm

Pan Paweł to między innymi były żołnierz. Na wojnach spędził długi czas, przemierzając świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając ponad 60 krajów. To doświadczenie było niezwykle cenne podczas Jego wykładu, w trakcie którego uczniowie klas IV-VIII, usłyszeli jak ważna jest umiejętność pracy w zespole, tworzenie zaufania i możność polegania na drugim człowieku. W kontekście wojen na których był, te umiejętności ratowały niejednokrotnie Jego własne i cudze życie. Nasz Gość przypomniał również uczniom trzy nadrzędne wartości prawdziwego patrioty: „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Sport i zdrowie

Kolejna część prelekcji dotyczyła sportu i zdrowego odżywiania jako alternatywy do współczesnego trybu życia dzieci i młodzieży. Pan Paweł od dziecka był pasjonatem sportu w szerokim tego słowa znaczeniu, był między innymi Mistrzem w Kung Fu, a także wicemistrzem świata w wielu sztukach walki, przebiegł Australię, czy pokonał w Kanadzie dystans 239 kilometrów biegnąc non stop. Można by jeszcze wymieniać wiele innych Jego wyczynów. Do dzisiaj prowadzi treningi dla dorosłych oraz organizuje eventy sportowe. Jako że jest certyfikowanym trenerem personalnym oraz dietetykiem klinicznym, nasi uczniowie mieli okazję usłyszeć na temat zdrowego odżywiania oraz form spędzania wolnego czasu, z dala od mediów społecznościowych.

Bezdomność

Ostatnim, nie mniej ważnym punktem prelekcji był wolontariat. Pan Paweł przez kilka lat był bezdomnym, co pozwoliło mu wykształcić w sobie pokorę i empatię. Owocem tego było stworzenie, wspólnie z żoną Olą, Fundacji ForceFit, której głównym celem jest pomoc bezdomnym dzieciom. Zbiórki prowadzone przez Fundację pomagają siostrom zakonnym w prowadzeniu domu dziecka w Krakowie, który daje dach nad głową bardzo wielu dzieciom.

Ten temat był niesamowicie poruszający i utwierdzający naszych uczniów, którzy zresztą zawsze chętnie i ofiarnie uczestniczą w proponowanych im akcjach charytatywnych, że za statystykami kryją się dramaty konkretnych osób, w tym przypadku dzieci- ich rówieśników.

Spotkanie z Panem Pawłem Zarembą było naprawdę ekscytujące. Nie co dzień mamy okazję spotkać człowieka, którego biografią można by obdarzyć kilka osób oraz kogoś kto otwarcie mówił o swojej wierze w Boga, jako najważniejszej wartości. Podsumowując spotkanie, nasz Gość zachęcił uczniów do przyjaźni z Panem Jezusem, bezwzględnego szacunku dla Rodziców oraz unikania kłamstwa.

Z uwagi na to, iż Pan Zaremba tworzy również audiobooki, mamy nadzieję, że wkrótce zagości w murach naszej szkoły, tym razem opowiadając dzieciom młodszym o swoich przygodach oraz czytając dla nich książki. Z niecierpliwością czekamy!

W związku z tym, że Fundacja ForceFit prowadzi zbiórkę czapek, szalików, rękawic, butów męskich oraz koców na potrzeby bezdomnych w Starym Sączu oraz Krakowie, społeczność SP Stadła postanowiła włączyć się do akcji:

Przytul bezdomnego, zima 2022/23

W imieniu potrzebujących, prosimy ludzi dobrej woli o pomoc poprzez przekazanie wyżej wymienionych rzeczy lub wpłatę środków na konto Fundacji”.

Przeczytajcie sami

TEKST: SP STADŁA