FORCEFIT DLA BEZDOMNYCH

Fundacja ForceFit wspiera osoby ubogie i zagrożone bezdomnością na ulicach i w schroniskach oraz zbiera środki finansowe na dom dla osób samotnych i opuszczonych.

Ambasador Fundacji ForceFit

Ambasadorem naszej Fundacji jest wyjątkowy człowiek Paweł Zaremba, który w latach 2014-2018 na własnej skórze, w swoim rodzinnym mieście Krakowie, doświadczył kryzysu bezdomności.

Kryzys bezdomności spowodował jego nawrócenie i powrót do Kościoła Katolickiego, w którym od 2017 roku głosi swoje świadectwo wiary i życia.

Paweł chętnie spotyka się z osobami bezdomnymi na ulicach, w domach opieki i przytułkach dzieląc się swoim doświadczeniem i dobrą nowiną o Jezusie.

Sam doskonale wie, jak ważne jest zatrzymanie się przy człowieku bez dachu nad głową pozbawionego wsparcia ze strony swoich najbliższych i przyjaciół.

Sport a bezdomność

Jako sportowiec i zawodnik mistrzostw świata całe życie ciężko pracował na swoje sukcesy. Udział w zawodach, zdobywanie medali, wyjazdy na olimpiady za granicę były jego codziennością.

To spowodowało, że wypracował w sobie moc wewnętrznej dyscypliny, która pomogła mu przetrwać w wielu trudnych sytuacjach. To przede wszystkim wewnętrzna dyscyplina i zdrowe poczucie własnej wartości pomogło mu przetrwać w kryzysie bezdomności (bez alkoholu), w uniżeniu na modlitwie.

Od tego momentu jego patronem i wzorem do naśladowania stał się Święty Paweł, również sportowiec i żołnierz, którego coraz głębiej poznaje i lepiej rozumie.

Wielki człowiek z Woli Bożej, którego życie stało się dla Pawła Zaremby wzorem do naśladowania, a Jego słowa – motorem do działania.

„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.  

Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego

/2 Tm 4, 7-8/.

Weź udział w naszych akcjach charytatywnych i pomagaj razem z nami!

Prowadzimy następujące akcje w naszej Fundacji:

  1. Akcja charytatywna QUO VADIS
  2. Lodówka – Czynimy Dobro
  3. Przytul Bezdomnego
  4. Wigilia dla ubogich

Możecie nas również wesprzeć finansowo:

S.O.S DLA OSÓB UBOGICH I BEZDOMNYCH

Podajemy numer konta, na które można wpłacać darowizny:
93 1240 4533 1111 0010 8691 6159
w tytule prosimy wpisać „Darowizna na cele statutowe”

– dla przelewów z zagranicy:
IBAN: PL93 1240 4533 1111 0010 8691 6159
SWIFT: PKOPPLPW