Ubodzy i bezdomni są wśród nas…

Ubodzy i bezdomni są wśród nas…
30 listopada 2022

„Przytul bezdomnego, zima 2022/23”, to akcja charytatywna, którą przeprowadziliśmy na terenie Starego Sącza w listopadzie 2022 roku. Do przedsięwzięcia dołączyła Parafia i Caritas Brzezna, Szkoła Podstawowa w Stadłach oraz wielu innych Darczyńców, którym leży na sercu los ubogich oraz bezdomnych osób.

Jak wyglądała organizacja akcji?

Pierwszy etap trwał kilka tygodni. Wtedy to gromadziliśmy głównie męskie: czapki, szaliki, rękawiczki, kurtki, bluzy, swetry, podkoszulki, kalesony, buty oraz koce. Kolejnym krokiem była segregacja wymienionych rzeczy. Finał nastąpił, kiedy to wreszcie potrzebujący zostali hojnie obdarowani. To ten moment wycisnął wolontariuszom łzy z oczu, kiedy oni – w miarę możliwości – starali się wyjść naprzeciw potrzebom ubogich poprzez pomoc w dobieraniu właściwych rzeczy i rozmiarów.

Nic nie równa się z widokiem uśmiechniętych twarzy ludzi, którzy mieli w życiu po prostu mniej szczęścia niż inni. A ten moment, gdy założyli ciepłą odzież i buty, dodał im nowych sił na przetrwanie kolejnych, trudnych dni i miesięcy.

Kto działa z nami?


Inicjatywa Fundacji ForceFit zakończyła się sukcesem, nie tylko dzięki Darczyńcom i Wolontariuszom. Głównie dzięki uprzejmości Sióstr Klarysek w Starym Sączu. To właśnie Siostry Klaryski udostępniły nam swoje pomieszczenie w dniach 26-27 listopada br. (sobota – niedziela). Tam mogliśmy spokojnie wysłuchać naprawdę ciekawych historii ich życia i przekazywać dary.

Macie wielkie serca

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby nadchodząca zima dla starosądeckich Bezdomnych była „cieplejsza”. Bóg zapłać! „Przytulajmy” bezdomnych, bo chociaż są często z niełatwą historią swojego życia, każdy z nich jest przecież ukochanym dzieckiem Boga.

Kolejna akcja pod hasłem PRZYTUL BEZDOMNEGO w fundacjaforcefit.pl już za rok!